مخابرات در برخی از مراکز به شرکت های PAP تجهیزات نمی دهد

سینا: یکی از مدیران فروش شرکت پارس آنلاین گفت: مخابرات در برخی از مراکز که به شرکت های PAP تجهیزات ارایه ADSL را نمی دهد، خود از تجهیزاتش برای ارایه خدمات به متقاضیان ADSL مخابرات استفاده می کند.
غضنفری در گفت و گو با آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) با بیان این مطلب که شرکت های PAP در لایه ای که به مشتری ها سرویس می دهند، نیاز دارند در مراکز مخابراتی تجهیزاتشان نصب شود، تاکید کرد: ما باید تجهیزات را از مخابرات دریافت کنیم اما در بسیاری از مراکز تجهیزات نداریم یا در برخی ها مانند مراکز اداری و تجاری اجازه ارایه سرویس نداریم.
وی ادامه داد: در شهرستان ها پهنای باندهایی که برای اینترنت و اینترانت باید از سمت مخابرات دریافت کنیم در بسیاری از موارد این پهنای باند به ما ارایه نمی شود.
او با بیان این نکته که ما درحال حاضر ۱۵ تا ۲۰ خط تلفن آماده داریم که نیازمند تجهیزات برای ارایه سرویس ADSL هستند، افزود: شرکت مخابرات ایران در این مکان ها تجهیزات را برای ارایه سرویس ADSL از سوی خودش استفاده می کند.
غضنفری درخصوص اینکه شرکت مخابرات ایران نیز به ارایه کنندگان اینترنت پرسرعت کابلی اضافه شده، گفت:‌ در زمانی که سازمان تنظیم مقررات رادیویی به شرکت های PAP مجوز اینترنت پرسرعت کابلی داد، این مجوز شامل شرکت مخابرات ایران نبود و بعد از آنکه این شرکت در یکسری از مراکز به ما سرویس تجهیزات نمی داد، خودش شروع به ارایه سرویس کرده و بعد روی مراکز ما هم شروع به فروش ADSL کرد.
او درباره رقابت مخابرات با شرکت های PAP نیز تصریح کرد: مراکز مخابرات از آنجاییکه با پشتیبانی درست مشترکان ADSL آشنا نبودند، نتوانستند مشتریان خود را حمایت کنند و مشتریان شرکت های خصوصی دیگر به سمتشان بازگردانده شد و عرصه رقابت تا به حال برای ما تنگ نشده است.
وی اضافه کرد: اما اگر شرکت مخابرات خدمات پشتیبانی خود را ارتقا بخشد و در کنار آن سرویس ها را به دلیل داشتن تجهیزات در اختیار خود ارزان بفروشد قطعا همه اینها به ضرر شرکت های PAP خواهد بود.
غضنفری خاطرنشان کرد:‌ دولت و دیگر سازمان های حامی باید شرکت های PAP را حمایت کنند تا حتی شهرهای کوچک و روستاها نیز از اینترنت پرسرعت و اینترانت بهره مند شده و خدماتی مانند آموزش از راه دور را تجربه کنند.
وی با اشاره به مصوبه تخفیف ۲۰ در فیمت فروش پهنای باند به شرکت های خصوصی ارایه دهنده اینترنت پرسرعت گفت: وقتی اعلام می کنند قیمت پهنای باند کاهش یافته و از آن طرف قیمت خدمات دیگر مانند خطوط E1 را افزایش می دهند، کاربران خدمات شرکت های خصوصی انتظار کاهش قیمت اینترنت را دارند درحالی که هزینه های دیگر شرکت زیاد شده و این ۲۰ درصد کاهش قیمت پهنای باند صرف جبران دیگر افزایش قیمت ها می شود.

468 ad